Menu

online kurz a skúška PRINCE2® Foundation

PRINCE2 Foundation Vám ponúkame aj ako online kurz tejto celosvetovo najpopulárnejšej metodiky projektového riadenia.
 
Jeho účelom je:
 • objasniť filozofiu, na ktorej je metodika PRINCE2 postavená
 • pomôcť pochopiť ju
 • kvalitne pripraviť na zvládnutie medzinárodnej certifikácie PRINCE2 Foundation AXELOS®.
Certifikačnú skúšku, ak si ju objednáte, budete absolvovať tiež online, v termíne a mieste podľa Vášho výberu. Jej úspešným absolvovaním získate doživotne platný medzinárodný certifikát potvrdzujúci Vašu znalosť PRINCE2.
 
Online kurz PRINCE2 Foundation poskytuje teoretický základ pre vyššiu úroveň kurzu i certifikácie - PRINCE2 Practitioner.
 
Naša spoločnosť POTIFOB, s.r.o. je vedúca slovenská akreditovaná tréningová organizácia - ATO PRINCE2, jediný slovenský strategický partner AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a ďalších global best practice štandardov a skúšobného inštitútu PEOPLECERT, ktorý bude od 1.1.2018 jediným oprávneným skúšobným inštitútom PRINCE2. Na Slovensku a v Čechách sme pripravili na certifikáciu PRINCE2 viac ako 3000 osôb.

 

Čo hovoria o našom online kurze ich absloventi?

 
Naše kurzy PRINCE2 Foundation sú akreditované PEOPLECERTom, ktorý je od 1.1.2018 jediným oprávneným akreditačným a certifikačným inštitútom PRINCE2.
 
 
 

Pre koho je online kurz PRINCE2 Foundation a čo prinesie absolventom?

 
Tento online kurz projektového riadenia je vhodný pre projektových manažérov, vedúcich tímov, projektových koordinátorov, analytikov, pracovníkov zabezpečenia kvality a všetkých, ktorí:
 • riadia projekty alebo sa na nich podieľajú
 • chcú spoznať a pochopiť metodiku PRINCE2
 • chcú získať medzinárodný certifikát PRINCE2 Foundation AXELOS® potvrdzujúci ich znalosti PRINCE2
 • a dávajú prednosť online kurzu pred "klasickým".

 

Výhody online kurzu oproti prezenčnému školeniu

 • možnosť študovať kdekoľvek a kedykoľvek
 • vlastné tempo štúdia
 • možnosť absolvovať online medzinárodnú certifikačnú skúšku v termíne a na mieste podľa vlastného výberu do roka od obdržania voucheru na skúšku
 • nižšia cena oproti prezenčnému kurzu

 

Online kurz PRINCE2 Foundation Vám dá odpoveď na nasledujúce otázky:

 • Ako efektívne riadiť projekt?
 • Ako vybudovať a udržiavať jeho organizáciu tak, aby boli jasne rozdelené a efektívne vyvážať role a zodpovednosti?
 • Ako vytvoriť zdôvodnenie projektu (business case)?
 • Ako prispôsobiť metodiku PRINCE2 vášmu projektu?
 • a mnoho ďalších.

 

Každý účastník nášho online certifikačného kurzu PRINCE2 Foundation obdrží:

 • časovo neobmedzený prístup do nášho na slovenskom trhu unikátneho e-learningového prostredia PRINCE2 Foundation s interaktívnymi cvičnými testami v slovenčine alebo češtine (podľa Vášho výberu) a videonahrávkami kompletného výkladu lektora v slovenčine
 • podrobný popis certifikácie a súbor osvedčených rád a odporúčaní, ako ju zvládnuť
 • oba plné oficiálne cvičné testy PRINCE2 Foundation AXELOS (slovensko-anglická verzia alebo česko-anglická verzia - podľa Vášho výberu) s hodnotiacim kľúčom a podrobným zdôvodnením správnych a nesprávnych odpovedí
 • sylabus a dizajn skúšky
 • interaktívne cvičné testy v slovenčine alebo češtine (podľa Vášho výberu) 
 • prístup k oficiálnemu anglicko-slovenskému výkladovému slovníka PRINCE2
 • šablóny všetkých 26 hlavných riadiacich produktov (dokumentov) PRINCE2 v angličtine a češtine, pripravené na použitie vo Vašich projektoch
 • podrobný procesný model PRINCE2 v slovenčine a angličtine
 • konverzný balíček na verziu 2017 - súbor slidov verzie 2017, ktoré sú oproti verzii 2009 nové alebo výrazne zmenené, prevodový slovníček zmenených pojmov a aktualizované šablóny hlavných riadiacich produktov
 • balíček pre spätnú kompatibilitu s verziou 2009 - súbor slidov verzie 2009, ktoré sú vo verzii 2017 iné alebo nie sú vôbec a prevodový slovníček zmenených pojmov
 • e-mailovú odbornú podporu pri príprave na medzinárodnú certifikačnú skúšku PRINCE2 Foundation od momentu úhrady za online kurz až do absolvovania skúšky (fair-use policy)
 • prístup na oficiálny portál pre kandidátov certifikácie skúšobného insititutu
 • možnosť dokúpiť si, podľa vlastného výberu uvedeného v objednávke, oficiálnu anglickú publikáciu AXELOS "PRINCE2 Handbook", českú verziu knižky "praotca" PRINCE2 p. Colina Bentleyho "PRINCE2 Précis" - zhrnutie kľúčových prvkov PRINCE2, českú verziu knihy "PRINCE2 pre riadenie malých projektov "od rovnakého autora a/ alebo oficiálnu publikáciu Managing Successful Projects with PRINCE2 od AXELOSu v angličtine -" PRINCE2 manuál ". "PRINCE2 manuál" odporúčame hlavne študentom so záujmom o pokračovanie v online kurze PRINCE2 Practitioner.

Študentom ovládajúcim angličtinu, najmä tým, ktorí majú v úmysle absolvovať nadväzujúce školenia a skúšku vyššej úrovne PRINCE2 Practitioner v angličtine, odporúčame zvoliť si anglickú verziu online skúšky PRINCE2 Foundation. Originálna anglická terminológia PRINCE2 je presnejšia ako jej oficiálny český preklad vydaný vlastníkom metodiky, ktorý je použitý v českých certifikačných testoch PRINCE2 (slovenský preklad skúšok PRINCE2 Practitioner neexistuje). Ďalej, české testy sú postupné len podľa staršej verzie PRINCE2 (2009).

 

Certifikácia PRINCE2 Foundation

Po absolvovaní online kurzu PRINCE2 Foundation máte možnosť absolvovať rovnomennú medzinárodnú certifikačnú online skúšku AXELOS. Voucher na skúšku, ktorý dostanete od medzinárodného certifikaného orgánu, je platný 12 mesiacov. Spolu s voucherom dostanete e-mailom detailné pokyny od certifikačného orgánu, ako sa na skúšku prihlásiť a ako si vybrať termín. Ku skúške budete potrebovať počítač s kamerou (stačí zabudovaná) a prístupom na internet kvôli dohľadu na diaľku od certifikačného orgánu.

Certifikačný test má formu výberu z viacerých možností, tzv. multiple choice.

Predbežný výsledok certifikačnej skúšky sa dozviete krátko po nej. Podrobnejšie výsledky certifikačnej skúšky s rozpisom % získaných bodov z možných za jednotlivé okruhy skúšky Vám zašle skúšobný inštitút do 2 pracovných dní po skúške. Do 2 pracovných dní od absolvovania skúšky obdržíte (v prípade kladného výsledku) tiež oficiálny elektronický certifikát o jej zložení vydaný oprávneným skúšobným inštitútom PRINCE2. Elektronický certifikát je v cene skúšky.

vzor certifikátu P2F

 

Čo hodnotí certifikácia PRINCE2 Foundation?

Či je kandidát schopný pôsobiť ako informovaný člen riadiaceho tímu projektu s použitím PRINCE2 v prostredí podporujúcom túto metodiku. Kandidát musí preukázať, že rozumie terminológii PRINCE2, ovláda princípy PRINCE2 aj ich premietnutie do tém a procesov, pozná účely jednotlivých riadiacich produktov PRINCE2.
 

V akom jazyku je možné absolvovať certifikáciu PRINCE2 Foundation?

Skúška PRINCE2 Foundation sa skladá podľa želania účastníkov v slovenčine, angličtine, češtine, nemčine, francúzštine, španielčine alebo v jednom z ďalších dostupných jazykov.
 
Tým študentom, ktorí budú pokračovať aj na úroveň PRINCE2 Practitioner a chcú absolvovať skúšku Practitioner v anglickom jazyku, odporúčame prihlásiť sa na anglickú verziu skúšky PRINCE2 Foundation.
 
Anglická mutácia skúšky sa absolvuje podľa novej verzie PRINCE2 2017. Všetky ostatné jazykové mutácie skúšky vrátane slovenskej sú a budú aj naďalej k dispozícii vo verzii PRINCE2: 2009. Skúšky verzie 2017 majú oproti verzii 2009 menší počet otázok (60 oproti 75) pri rovnakej dĺžke skúšky. U skúšky PRINCE2 2017 je číslo verzie PRINCE2 uvedené na certifikáte.
 

Trvanie skúšky

Keď si vyberiete certifikáciu PRINCE2 Foundation v rodnom jazyku, na vypracovanie testu budete mať 60 minút. Na vypracovanie certifikačného testu PRINCE2 Foundation v inom ako rodnom jazyku budete mať 75 minút.
 
Tieto časy sú predpísané vlastníkom metodiky PRINCE2 a jednotné pre všetkých poskytovateľov.
 
Účastníci kurzu, ktorí majú zdravotné postihnutie, môžu v certifikačných skúškach využiť určité úľavy. Ak si chcete takúto úľavu uplatniť, je potrebné informovať nás o tom pri objednaní online kurzu PRINCE2 (uviesť do poznámky) a doložiť príslušné lekárske potvrdenie. Pre viac informácií o úľavách v certifikačných skúškach PRINCE2 pre zdravotne postihnutých nás kontaktujte.
 

Cena

Cena online kurzu PRINCE2 Foundation je 160 EUR na osobu.
 
Online certifikačná skúška AXELOS® PRINCE2 Foundation stojí ďalších 215 EUR na osobu a pokus (od 1.1.2020 224 €) vrátane elektronického certifikátu o jej zložení (pri úspechu na skúške).
Vďaka novej službe Take2 od PeopleCert a POTIFOB si za príplatok 40 € môžete objednať 2. pokus na skúške. Ak máte o túto službu záujem, je nutné objednať ju spolu s kurzom a uhradiť do 1. pokusu na skúške.
 
Ceny PRINCE2 publikácií, ktoré si môžete kúpiť spolu s kurzom:
 • PRINCE2 Précis 2017 v slovenčine: 15 EUR
 • PRINCE2 Précis 2009 v slovenčine: 15 EUR
 • PRINCE2 Précis 2017 v češtine: 15 EUR
 • PRINCE2 Précis 2009 v češtine: 15 EUR
 • PRINCE2 pro řízení malých projektů 2017 v češtine: 15 EUR
 • PRINCE2 pro řízení malých projektů 2009 v češtine: 15 EUR
 • PRINCE2 Handbook 2017 v angličtine: 12 EUR
 • Managing Successful Projects with PRINCE2 2017 - pravý PRINCE2 2017 manuál v angličtine: 98 EUR
Všetky ceny sú uvedené bez DPH 20% a platné pre online kurzy PRINCE2 objednané cez našu slovenskú webovú stránku. Platia naše obchodné podmienky.

 

Ak nám do 14 dní od obdržania prístupu oznámite, že vám náš online kurz nič nepriniesol, vrátime vám jeho cenu. Táto záruka platí za podmienky, že ste ešte nevyužili voucher na certifikačnú skúšku a vrátite nám ho nepoužitý.

 
 

Ako objednať?

Pre objednanie vyplňte náš objednávkový formulár.
 

Potrebujete poradiť, ktorý kurz je pre Vás najvhodnejší?

Kontaktujte nás prosím.